Hoe krijg je een indicatie of beschikking?
Lister biedt op verschillende manieren hulp. Bijvoorbeeld door begeleiding aan huis. Of je kunt wonen bij Lister. Om deze hulp te krijgen heb je een indicatie of beschikking nodig. Heb je nog geen indicatie of beschikking voor hulp van Lister? Dan moet je naar het buurtteam of sociaal team van jouw gemeente. We leggen hieronder uit hoe dat moet.

Voor wie?
Lister biedt zorg voor mensen met een psychiatrische kwetsbaarheid. Dit doen wij in de U16 gemeenten. Dat zijn 16 plaatsen in de regio Utrecht. Hieronder staat welke gemeenten dat zijn. Woon je in een van deze gemeenten? Dan kun je naar het buurtteam of sociaal team van jouw gemeente. Waar je deze teams kunt vinden staat ook in het overzicht hieronder.
Bij de het buurtteam of sociaal team kijken ze welke hulp jij of je naaste nodig hebt. Soms is dat zorg van Lister. Maar soms is een andere organisatie beter. Zij zorgen dat je op de goede plek komt.
Wat zijn de U16 gemeenten?
- Stad Utrecht: Buurtteams
- Houten: Sociaal Team
- IJsselstein: Team Sociaal Domein
- Lopik: Het Sociaal Team
- Nieuwegein: Geynwijs
- Vijfherenlanden (Leerdam, Vianen, Zederik): Sociaal Team
Ik woon in een andere gemeente
Woon je in een andere gemeente? Dan kun je het beste contact opnemen met je eigen gemeente. De gemeente kan je vertellen waar je vragen kunt stellen over hulp. En wat je moet doen om hulp te krijgen.
Ik heb al een indicatie of beschikking
Als je al een indicatie of beschikking hebt voor hulp van Lister kun je je gelijk aanmelden. Klik op de knop hieronder.